• donderdag 19 March 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Regering stelt crisisteam in om gevolgen oliecrisis op te vangen

Regering stelt crisisteam in om gevolgen oliecrisis op te vangen

| starnieuws | Door: Redactie

President Jennifer Simons De regering heeft een speciaal crisisteam ingesteld om de impact van de stijgende olieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten te beheersen en tijdig maatregelen te treffen
voor de samenleving.


President Jennifer Simons zegt in een statement dat de internationale ontwikkelingen grote druk leggen op de economie, met name door de snel oplopende olieprijzen. Om hier adequaat op te reageren is een team van ministers en adviseurs samengesteld dat de situatie continu monitort en beleidsopties uitwerkt.

Volgens de president is het van groot belang om in elke fase van de wereldwijde crisis de negatieve effecten voor het land en de bevolking zoveel mogelijk te beperken.

In een eerste fase heeft de regering besloten om geplande toelagen versneld uit te keren. Tegelijkertijd wordt samen met
het ministerie van Financiën gekeken naar aanvullende ondersteuningsmaatregelen voor de gemeenschap.

De recente prijsontwikkelingen volgen elkaar volgens de president snel op, waardoor de regering genoodzaakt is om flexibel en doordacht te handelen. Het crisisteam speelt daarbij een centrale rol in de coördinatie en voorbereiding van verdere maatregelen.

De regering benadrukt dat de duur van het conflict bepalend zal zijn voor de economische impact op Suriname en dat de situatie nauwlettend wordt gevolgd in samenwerking met relevante instanties.

| starnieuws | Door: Redactie