
Regering levert aanzienlijke inspanningen voor schuldherstructurering
| cds | Door: Redactie
De regering heeft aanzienlijke inspanningen geleverd om Surinames buitenlandse schuld te herstructureren. Zo heeft president Jennifer Simons op vrijdag 12 december 2025 aangegeven tijdens een regeringspersconferentie op het presidentieel paleis. Bij deze gelegenheid werd er een overzicht gegeven van de belangrijkste stappen die zijn gezet op het gebied van schuldherschikking, en het verhogen van de staatsinkomsten middels belastinghervormingen. Het staatshoofd onderstreepte dat deze inspanningen gericht zijn op het waarborgen van de financiële stabiliteit van het land en het creëren van een solide basis voor duurzame economische groei.
Volgens president Simons heeft de regering aanzienlijke inspanningen geleverd om de buitenlandse schuldenlast
Verder liet de president weten dat dankzij de goede samenwerking met Staatsolie, TotalEnergies en de Bank of America de aflossing van de Oppenheimer-leningen kon worden verschoven naar
Inkomstenverhoging door belastinghervorming Naast het beheersen van de schulden, richt de regering zich op het verhogen van de staatsinkomsten. President Simons merkt op dat de huidige ‘tax to GDP-ratio’ van Suriname te laag is in vergelijking met de regio. “Het betekent dat we de hervorming en verzelfstandiging van onze belastingdienst hebben afgesproken en inmiddels zijn gestart om dit proces te versnellen en de efficiëntie te verhogen.”
De hervorming van de Belastingdienst en het versnellen van de digitalisering van de overheid, met de Belastingdienst als hoogste prioriteit, is essentieel om de belastinginning te verbeteren, met name bij bedrijven en in de informele sector. De regeringsleider benadrukte dat wanneer iedereen zijn belastingverplichtingen nakomt, de belastingdruk voor iedereen mogelijk kan worden verlaagd. Daarnaast werkt de regering actief aan het verhogen van de deviezeninkomsten uit de goudsector en is een plan opgesteld om burgers en bedrijven te stimuleren de 1,7 miljard SRD aan achterstallige, maar wel opgegeven, belastingen alsnog te voldoen, onder meer door de betalingstermijn te verlengen.
| cds | Door: Redactie




































