
President Simons voert telefonisch overleg met nieuwe Nederlandse premier Jetten
| suriname herald | Door: Redactie
President Jennifer Simons heeft vandaag een eerste telefonisch overleg gevoerd met de Nederlandse minister-president Rob Jetten. Bij het gesprek was ook minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, International Handel en Samenwerking (BIS) aanwezig. Tijdens het onderhoud stonden de historische band tussen Suriname en Nederland en de verdere verdieping van de samenwerking centraal.
Volgens de president is er nadrukkelijk stilgestaan bij de nieuwe impuls die is ontstaan na het staatsbezoek van december vorig jaar. Beide regeringsleiders hebben hun commitment uitgesproken om de relatie verder te versterken op basis van wederzijds respect en voordeel. Daarbij werd ook gekeken naar concrete stappen om
Een belangrijk deel van het gesprek ging over de voortgang van het Makandra-project, dat symbool staat voor de vernieuwde samenwerking tussen beide landen. Beide partijen benadrukten het belang van een succesvolle uitvoering van dit project en spraken de intentie uit om dit traject verder te ondersteunen en te intensiveren.
Daarnaast is gesproken over bredere samenwerkingsmogelijkheden tussen Suriname en Nederland. De focus lag daarbij op sectoren zoals onderwijs, wetenschappelijk onderzoek, toerisme, agroproductie, cultuur en investeringen. Volgens de president liggen er op deze gebieden kansen om de economische en maatschappelijke banden verder te versterken.
Ook de visumproblematiek
Verder is vooruitgekeken naar de rol van Suriname binnen de regio, met name in aanloop naar het voorzitterschap van Caricom in 2027. Beide landen zien hierin kansen voor verdere samenwerking, ook op internationaal niveau.
President Simons spreekt van een constructief en toekomstgericht gesprek en geeft aan uit te kijken naar de voortzetting en verdieping van de samenwerking tussen Suriname en Nederland.
| suriname herald | Door: Redactie




































