
Pinas voorgedragen als korpschef: “Ik ga voor de uitdaging”
| suriname herald | Door: Redactie
De waarnemend korpschef van het Korps Politie Suriname (KPS), Melvin Pinas, reageert positief op zijn voordracht voor benoeming tot korpschef. “Ik ga voor de uitdaging,” zegt hij in gesprek met Suriname Herald. Minister Harish Monorath van Justitie en Politie (Juspol) heeft Pinas officieel voorgedragen voor de hoogste functie binnen het korps.
De positie kwam vrij nadat Bryan Isaacs werd ontheven als korpschef. Pinas, die al 31 jaar verbonden is aan het KPS, geeft aan dat hij de verantwoordelijkheid met overtuiging wil dragen.
31 jaar in uniform Pinas trad in februari 1995 in dienst bij het KPS. Een definitieve benoeming zou
Volgens hem staan integriteit en de aanpak van criminaliteit hoog op de agenda. “Met de officiële benoeming kunnen zaken beter worden aangepakt. We zitten met veel uitdagingen. Er moet gerichte strategie worden ontwikkeld om deze vraagstukken effectief aan te pakken,” stelt hij.
Drone Unit en Digitale Recherche Sinds augustus 2025 neemt Pinas waar als korpschef. In die periode heeft hij naar eigen zeggen belangrijke stappen gezet binnen de organisatie. Zo was hij betrokken bij de
“Er zijn nog meer plannen die gerealiseerd moeten worden,” merkt hij op. Een officiële benoeming moet volgens hem zorgen voor continuïteit, stabiliteit en een beter onderbouwde uitvoering van het beleid.
Politie wil dichter bij samenleving Daarnaast kondigt Pinas aan dat de politie begin maart start met een eigen podcast. Het doel is om informatie te delen en de communicatie met de samenleving te versterken. Het korps beschikt al over een eigen YouTube-kanaal, maar met de podcast wil de organisatie de verbinding met de gemeenschap verder verdiepen.
“We gaan mensen en deskundigen uitnodigen om zaken betreffende de politie te bespreken. Wij werken aan de verbinding met de gemeenschap,” aldus de waarnemend korpschef.
| suriname herald | Door: Redactie




































