
Pawiroredjo kritisch over regeringsvoorstel om Comptabiliteitswet uit te stellen
| abc-Suriname | Door: Redactie
NPS-parlementariër Jerrel Pawiroredjo heeft stevige kritiek geuit op het voorstel van de regering om de Comptabiliteitswet 2024 uit te stellen met drie jaar. Volgens hem dreigt Suriname daarmee terug te vallen op een verouderd financieel systeem, terwijl het land zich juist moet voorbereiden op de verwachte olie-inkomsten vanaf 2028.
Tijdens
De NPS’er wees erop dat de Comptabiliteitswet nauw verbonden is met de Wet Spaar- en Stabilisatie Fonds Suriname, waarin wordt geregeld hoe toekomstige inkomsten uit olie en andere natuurlijke hulpbronnen worden beheerd. Volgens hem kunnen juridische en bestuurlijke problemen ontstaan als de begrotingsregels niet tijdig operationeel zijn wanneer
Pawiroredjo stelde dat het huidige probleem vooral draait om ontbrekende begrotingsdocumenten en uitvoeringsregelingen, en niet om de wet zelf. Daarom noemt hij een vrijwel volledige opschorting van de wet “disproportioneel”. Volgens hem dreigt Suriname hierdoor terug te vallen op een systeem dat eerder al tekortschoot op het
De parlementariër vroeg minister van Financiën en Planning om duidelijkheid over welke onderdelen nog ontbreken, waarom vertraging is ontstaan en welke concrete stappen zijn gezet sinds de aanneming van de wet. Ook drong hij aan op een gedetailleerd implementatieplan richting begrotingsjaar 2028.
Daarnaast uitte Pawiroredjo kritiek
De NPS’er erkende dat implementatie van de wet complex is, maar
| abc-Suriname | Door: Redactie

































