
Opnieuw bewijs geleverd dat de Surinaamse media mentaal corrupt zijn
| surinamevandaag | Door: Redactie
(Door: Hikmat Mahawat Khan) – De Surinaamse politici deugen niet, zij zijn verrot en corrupt maar de ‘controle’ op die politiek is nog erger, nog corrupter en nog verrotter. De controle is de media, de zogeheten 4e macht in een democratie maar in Suriname is die 4e macht niks anders dan een soort van ‘his masters voice’. Voor een bord tjauwmin doen de media niks anders dan echoën, herhalen en ‘schoonpraten’ van wat politici zeggen. Dit is beschamend.
Luister ook wat ik al eerder over de Surinaamse media zei. Ik weet dat velen in Suriname toen zwaar op hun tenen waren getrapt en
Geen woord Spaans of Grieks want je zit nu het bewijs weer geleverd.
Bewijs van tjauwmin contant geleverd
De eigenaar van D-TV treedt in dienst van de overheid. Hij wordt directeur van NIS. Nu moet
Oostburg reist de wereld rond op kosten van het volk, Van der San is beloond met een functie op het Kabinet, Aashna Kanhai maakt zich op om ambassadeur te worden in Zwitserland, de ontdekking van Yash Chopdra voor mooie Bollywood clips, Silos is adviseur van de President geworden volgens eigen zeggen van Simons. Nu moet het volk door hebben dat het ‘dede in een bollywood film’ was, eentje vol met melodrama’s. Opgeklopte sensatie met B acteurs bij tjauwmin media die zich klaar maakten voor een bordje tjauwmin.

SVJ met valse acties
De Surinaamse media blijven tjauwmin eten (liefst zou ik zeggen tjauwmin vreten zoals wij in de Amsterdamse cafés zeggen maar laat ik het netjes houden) en de show opvoeren voor GLO 3e klas Surinamers en SVJ komt met afleidende manoeuvres. Nita Ramcharan en Wilfred Leeuwin voeren de show op met allerlei ordeningstrucjes omdat zij zich betrapt voelen door onder andere Surinamevandaag.com. Samen met SVJ hebben zij valse acties opgezet om de weinige critici de mond te snoeren in plaats van naar de zuiverheid van hun collega media te kijken.
Heb je Ramcharan en Leeuwin gehoord over de ongehoordheid van de vermenging van D-TV en de overheid? Neen, zij zijn muisstil want anders krijgen zij geen tjauwmin meer.
En natuurlijk verzint SVJ een smoes dat het gaat om ordenen en niet om censureren. Laat SVJ met Ramcharan en Leeuwin voorop uitspreken wat zij vinden van de openlijke ‘tjauwmin vreterij’ van D-TV, Harderwijk en SR Herald voordat zij met allerlei gekunstelde excuses komen.
Tjauwmin volop
Het is opvallend dat de afgelopen maanden er zoveel misgegaan is ondanks de mooie beloften van Simons en de critici uit de periode 2020-2025 zijn zo stil. Sterker nog, je hoort ze zeggen dat het nu heerlijk rustig is in het land. Het is rustig omdat deze critici druk met eten van tjauwmin zijn. Schaamteloos.

Lang leve digitale technologie
Als Suriname gered zal worden van verdere verloedering dan zal het niet komen door de professionele vierde macht, de media, maar door Mark Zuckerberg van Meta en Jawed Karim van Google, nu Alphabet. Lang leve digitale revolutie. Lang leve de vrijheid in Nederland. De NDP heeft een militaire dictatuur strategie als het gaat om vrijheid. In de jaren 80 schoten zij met uzi’s mediahuizen lek. Nu proberen zij met hun digitale bazooka’s en bordjes tjauwmin die vrijheid te beperken.
Zij proberen veel van de mediahuizen om te kopen en de ‘vrije’ critici worden op social media geïntimideerd. Simons probeert met haar vierkante wielen adviseurs regels te bedenken om social media aan banden te leggen. Gelukkig zijn er nog ‘slimme’ mensen die de bedenksels kunnen omzeilen en slecht nieuws voor Simons, die slimme mensen zullen haar blijven confronteren met haar onkunde.
Hikmat Mahawat Khan
FB Page: Drumbeat H M Khan
| surinamevandaag | Door: Redactie




































