
NDP-circus in Nickerie compleet: ruzie tussen Bakas en Salarbaks zorgt voor clowneske vertoning
| surinamevandaag | Door: Redactie
Dat het niet overal koek en ei is binnen de NDP, wordt pijnlijk duidelijk in Nickerie. Districtscommissaris Bakas en NDP-parlementariër Aziez Salarbaks, twee partijgenoten uit hetzelfde district, zijn verwikkeld geraakt in een openlijke ruzie die inmiddels behoorlijk persoonlijk is geworden. Bakas gaat zelfs zover dat hij zegt tot zijn dood niet meer met Salarbaks te willen praten.
De bom barstte nadat Salarbaks publiekelijk vraagtekens plaatste bij een kwestie rond freesmateriaal in Nickerie en daarbij sprak over betrokkenheid van een districtscommissaris. Hoewel hij Bakas niet bij naam noemde, voelde die zich wel degelijk aangesproken.
Wat vervolgens een inhoudelijke reactie had kunnen blijven, veranderde tijdens een interview bij D-TV Express in een ongekend harde aanval van NDP’er Bakas op NDP’er Salarbaks.
Bakas beschuldigde zijn partijgenoot ervan de samenleving onjuist te informeren en vindt dat Salarbaks als DNA-lid eerst degelijk
Juist dat maakt de kwestie opvallend. Dit is geen klassieke politieke confrontatie tussen coalitie en oppositie. Beide mannen behoren tot de NDP, komen uit Nickerie en zouden politiek gezien aan dezelfde kant moeten staan. Toch wordt hun onderlinge conflict inmiddels openlijk via de media uitgevochten.
Toen de presentator opperde dat twee partijgenoten hun geschil misschien beter met elkaar konden uitpraten, maakte Bakas duidelijk dat die mogelijkheid wat hem betreft niet meer bestaat. “Er komt geen enkel gesprek tussen Aziez en mijn persoon. Vanaf nu tot de dood komt er geen enkel gesprek”, zei hij. Volgens Bakas hebben eerdere gesprekken tussen beiden niets opgeleverd en is
Die uitspraak zegt wellicht meer over de situatie dan de oorspronkelijke aanleiding van de ruzie. Wanneer twee NDP’ers uit hetzelfde district kennelijk op een punt zijn beland waarop één van hen publiekelijk verklaart nooit meer met de ander te zullen praten, is moeilijk vol te houden dat het uitsluitend om één incident gaat. Uit de woorden van Bakas blijkt dat de irritaties al langer spelen.
Opmerkelijk is bovendien dat Bakas zelf de koppeling met de partij maakt. Tijdens het interview kreeg hij de vraag voorgelegd waarom de kwestie niet intern wordt opgelost, aangezien beide mannen NDP’er zijn. Zijn reactie kwam erop neer dat verandering ook binnen de eigen gelederen moet beginnen: wanneer iemand binnen de eigen partij volgens hem verkeerd handelt, moet dat eveneens benoemd kunnen worden.
Daarmee krijgt de NDP er in
De vraag is daarom inmiddels niet alleen meer wie gelijk heeft in de kwestie waarmee de ruzie begon. Voor de NDP is minstens zo belangrijk geworden hoe diep de breuk tussen Bakas en Salarbaks werkelijk zit — en of de partij in Nickerie nog in staat is haar eigen mensen bij elkaar te houden.
| surinamevandaag | Door: Redactie



































