
Nabestaanden terneergeslagen door bootongeluk Marowijne
| abc-Suriname | Door: Redactie
De nabestaanden van de slachtoffers van de ramp van afgelopen zondag op de Marowijne rivier zijn zeer teneergeslagen door het gebeurde. Er zaten 13 personen, allemaal familie van elkaar, in een boot die vanuit de Surinaamse zijde nabij Albina, terug ging naar de Franse kant waar zij woonachtig zijn. De mensen kwamen van rouwvisite, toen de boot kapseisde door hoge golven en hevige rukwinden. 7 personen lieten daarbij het leven.
NDP-parlementariër Claudie Sabajo, die op dat moment in Paramaribo was voor het tekenen van de coalitie-overeenkomst, ging met spoed naar de plek des onheils. Vanaf dat moment heeft zij meegedaan
“Ik heb kunnen waarnemen dat uit de vijftien personen die in de boot zaten, zeven zijn omgekomen,” verklaarde Sabajo. “Drie lichamen waren meteen geborgen”.
Nabestaande Hellen Alatoe bij die de slachtoffees vandaan kwamen, is diep geschokt om een deel van haar familie op deze manier te verliezen. “Mijn kinderen, mijn zus, haar kinderen en kleinkinderen waren bij mij op bezoek omdat hun oom was overleden. Ze kwamen om mij te helpen in deze moeilijke
De Franse autoriteiten hebben de lichamen in beslag genomen en overgebracht naar Cayenne voor obductie. De overlevenden hebben hun verklaring afgelegd in het kader van het onderzoek en krijgen verdere hulp en begeleiding.
| abc-Suriname | Door: Redactie