
Mungra pleit voor strengere ordening van goudsector
| abc-Suriname | Door: Redactie
Politicus Dharm Mungra roept op tot een betere ordening van de goudsector. Volgens hem neemt de illegale goudwinning door buitenlanders, met name Brazilianen, zorgwekkende vormen aan. Mungra stelt dat het probleem al jarenlang bestaat, maar in de afgelopen drie tot vier jaar sterk is toegenomen.
Dat zou het gevolg zijn van beleidsmaatregelen die in de vorige regeerperiode zijn genomen. Hij wijst daarbij onder meer op bezuinigingen bij Defensie, waardoor meerdere militaire posten in het binnenland zijn gesloten. Volgens Mungra heeft dit geleid tot een ernstige verzwakking van de controle.
Daarnaast wijst hij erop dat Brazilianen visumvrij Suriname kunnen binnenkomen.
Ook pleit hij voor overleg met de Braziliaanse regering om gezamenlijk maatregelen te treffen tegen de illegale activiteiten.
| abc-Suriname | Door: Redactie




































