
MONORATH KONDIGT HARDE TOEPASSING WET DIERENMISHANDELING
| united news | Door: Redactie
Foto: Ook andere gevallen van dierenleed, zoals papegaaien in te hete kooien of dieren die langdurig aan kettingen worden vastgezet, zullen niet langer worden genegeerd.
De Surinaamse autoriteiten zullen de Wet Dierenwelzijn voortaan veel strenger toepassen. Dit stelt minister Harish Monorath van Justitie en Politie (Juspol). Hij stelt dat onder zijn leiding het negeren van dierenmishandeling niet langer zal worden geaccepteerd.
Sinds de invoering in 2017 is de wet jarenlang nauwelijks gehandhaafd, ook niet door de politie, ondanks talrijke klachten over dierenleed. Volgens Monorath komt daar nu verandering in.
De hernieuwde focus op dierenwelzijn volgt op een schokkende video die recent
De minister waarschuwt dat ook andere vormen van dierenmishandeling voortaan hard zullen worden aangepakt. Dit omvat onder meer het kweken van agressieve honden en het onverantwoord houden van dieren. Ook andere gevallen van dierenleed, zoals
“Dat is totaal niet diervriendelijk”, aldus de minister. “Dit gedrag past niet bij de waarden en het karakter van Suriname,” stelt de minister. “Er is een wet die veiligheidskleppen biedt, en u mag ervan uitgaan dat wij die voortaan ook daadwerkelijk zullen toepassen.”
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie




































