• woensdag 17 December 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Jessurun bekritiseert Bouva vanwege intrekking diplomatiek paspoort

| abc-Suriname | Door: Redactie

Xaviera Jessurun, voormalig president-commissaris van de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM) bekritiseert fel de minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, Melvin Bouva, vanwege het intrekken van haar diplomatiek paspoort.

Zij stelt dat dit besluit op niet-juridische gronden is genomen en in strijd is met de onschuldpresumptie. Volgens haar is een diplomatiek paspoort bedoeld om internationale werkzaamheden te vergemakkelijken en heeft het geen invloed op strafrechtelijke procedures.

Jessurun benadrukt dat zij sinds 2023 rechtmatig een diplomatiek paspoort had vanwege haar werkzaamheden bij het ministerie en dat in 2025 slechts een vernieuwde, biometrische versie is uitgegeven.

Ze ontkent dat het paspoort haar rechtsgang

zou beïnvloeden en stelt dat zij meewerkt aan de lopende strafzaak rond de SLM. De reden voor haar afwezigheid bij een zitting in december 2025 was volgens haar procedureel ook correct.

| abc-Suriname | Door: Redactie