
Ingezonden: Twee maanden regering Simons-Rusland – onsamenhangend en rancuneus
| snc.com | Door: Redactie
Het is nog te vroeg voor een definitief oordeel over de regering-Simons/Rusland, maar na twee maanden zijn de contouren duidelijk: beleid dat onsamenhangend, rancuneus en zonder visie wordt ervaren. In plaats van serieus bestuur lijkt het meer op een chaotische, ondoordachte onderneming. De samenleving, al gebukt onder stijgende prijzen en onzekerheid, ziet weinig perspectief. Samenwerking lijkt eerder een droombeeld dan realiteit. Vooruitgang wordt geblokkeerd door slecht bestuur en politieke zelfzucht.
Volgens minister van Financiën en Planning Adelien Wijnerman bedragen de bruto internationale reserves ongeveer 1,5 miljard USD, goed voor zeven maanden import. Ter vergelijking: toen Chandrikapersad Santokhi in 2020 president werd,
Benoemingen en politieke loyaliteit
De benoemingen binnen het kabinet Simons-Rusland roepen vragen op. Partijloyaliteit en persoonlijke connecties lijken nog steeds leidend, zoals bij de aanstellingen van Satish Chandai en Sergio Akiemboto. Open sollicitaties voor de Raad van Commissarissen lijken volgens critici op een besloten proces te worden behandeld, eerder in Grun Dyari en Ocer (De Berm) dan transparant.
Ministers Tsang (OWRO) en Noersalim (LVV) lijken een wedstrijd “ontheffen & ontslaan” te voeren. Opvallend is dat de maatregelen vaak één bevolkingsgroep treffen, waardoor het beleid willekeurig en discriminerend overkomt. Verdachtmakingen worden herhaaldelijk verspreid, waardoor rancune het
Veiligheid en criminaliteit
Sinds Harish Monorath als minister van Juspol is aangetreden, neemt de criminaliteit sterk toe. Zijn dreigende uitspraken richting criminelen lijken eerder provocerend dan afschrikwekkend. Het resultaat: meer roofovervallen, gewelddadige berovingen en zelfs dodelijke verkrachtingen.
Opvallend is de stilte van Rabin Parmessar. Hij bekritiseerde oud-korpschef Bryan Isaacs fel, maar nu de criminaliteit onder Monorath escaleert, blijft hij stil. Critici spreken van politieke opportuniteit en gebrek aan daadkracht.
Economie en maatschappelijke zorgen
Tijdens de verkiezingscampagne beloofde de NDP verbeteringen in leefomstandigheden. Twee maanden later zijn die beloften nauwelijks waargemaakt: de koers stijgt, prijzen lopen op en banen blijven onzeker. President Simons lijkt weinig wakker te liggen van deze problemen, terwijl de minister van Financiën de situatie afdoet als een “vakantieperiode”.
De president schuift bovendien haar verantwoordelijkheid af: stijgende kookgasprijzen zouden te wijten zijn aan beleid van de vorige regering (Santokhi), terwijl zij in oppositie juist kritiek had op deze strategie. Critici noemen dit laf en een gemiste kans om daadkracht te tonen.
Onvervulde beloften en stopzetting van projecten
DNA-voorzitter Ashwin Adhin wordt herinnerd aan verkiezingsbeloften: koersverlaging, betaalbare brandstof, 18.000 woningen en verhoging van de AOV tot SRD 8.000. Twee maanden later is daar nog niets van gerealiseerd.
Daarnaast is het abrupt stopzetten van Royalty Voor Iedereen (RVI) en de Grondconversie een harde klap voor burgers. Wat velen zagen als erkenning van hun aandeel in de nationale rijkdom, voelt nu als een beroving van vertrouwen en middelen, vooral voor ouderen.
Conclusie
Na twee maanden laat de regering Simons-Rusland een beeld zien van onsamenhangend beleid, politieke rancune en gebrek aan concrete resultaten. De samenleving, die hoge prijzen en onzekerheid ervaart, blijft zonder perspectief achter. Het is duidelijk dat verandering en daadkracht dringend nodig zijn.
—
Idris Naipal
| snc.com | Door: Redactie