
GUYANA: GROTE OVERSTROMING IN REGIO 9, GEZINNEN VERHUISD
| snc.com | Door: Redactie
23 mei 2022
De Civil Defence Commission (CDC) heeft maandag de berichten over "aanzienlijke overstromingen" in Upper Takutu - Upper Essequibo (Regio Negen) bevestigd.
“Door de aanhoudende regenval in het gebied blijft het waterpeil stijgen van het diepe zuiden naar het zuiden van Pakaraimas. Verschillende gemeenschappen en boerderijen worden overspoeld met als
In samenwerking met de Regionale Democratische Raad (RDC), de gemeenteraad van Lethem (LTC) en het Ministerie van Lokaal Bestuur en Regionale Ontwikkeling (MLGRD), is er een opvangcentrum opgericht dat wordt beheerd door de LTC en dat ongeveer zeven gezinnen huisvest
De CDC heeft sindsdien haar Regional Disaster Risk Management Centre (RDRMC) geactiveerd om als secundaire opvang te dienen voor de opvang van meer ontheemden die daar maandag zullen worden gehuisvest.
“De CDC werkt ook samen met regionale
"Vrijwilligers van het CDC Volunteer Corps, samen met een ervaren manager van opvangcentra, helpen de gemeenteraad om de hulpverlening te coördineren", aldus het
De Hydrometeorologische Dienst voorspelt aanzienlijke en consistente regenval in het hele land voor de komende 24 uur en als zodanig houden de CDC samen met relevante instanties toezicht op alle administratieve regio's.
De regenval zal minstens 60 mm in Zuid-Guyana en 30 mm in het noorden meten. Bewoners van laaggelegen, overstroomde
Het National Emergency Monitoring System (NEMS) is 24 uur per dag bereikbaar via 600-7500 of 226-1114 om eventuele effecten te melden.
Bron: Newsroom GY
| snc.com | Door: Redactie




































