
FRANS-GUYANA START MET NEDERLANDS IN ONDERWIJS NABIJ SURINAAMSE GRENS
| united news | Door: Redactie
De Franse onderwijsautoriteiten kiezen voor een opmerkelijke koers in het westen van Frans-Guyana, waar heel veel Surinamers wonen.
Het Collège Léodate-Volmar in Saint-Laurent-du-Maroni start in september 2026 met een Nederlandstalige internationale afdeling voor leerlingen in de zesde klas. Daarmee speelt de school in op het feit dat Nederlands, mede door de
Volgens betrokken onderwijsinstanties is het initiatief breder dan alleen taalonderwijs. Het programma moet bijdragen aan het versterken van culturele uitwisseling en het bevorderen van wederzijds begrip tussen gemeenschappen aan beide zijden van de grens.
Tegelijkertijd gaat de aandacht naar het verhogen van de onderwijskwaliteit
Om ouders en leerlingen te informeren organiseert de school op 23 april een bijeenkomst waarin de opzet van het programma, de doelstellingen en de mogelijke vervolgtrajecten binnen het onderwijssysteem worden toegelicht.
UNITEDNEWS
| united news | Door: Redactie



































