• vrijdag 03 July 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Eckhorst: stabiliteit Surinaamse economie nog niet bereikt

Eckhorst: stabiliteit Surinaamse economie nog niet bereikt

| suriname herald | Door: Redactie

Hoewel de vooruitzichten voor de Surinaamse economie gunstig lijken, is volgens econoom en voormalig IMF-onderhandelaar Karel Eckhorst het punt van duurzame stabiliteit nog lang niet bereikt. De weg daarheen blijft fragiel, mede gezien de aanbevelingen die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) recent aan Suriname heeft gedaan.

In gesprek met Radio ABC zei de monetaire deskundige dat het IMF onlangs opnieuw een rapport over Suriname heeft uitgebracht. Het betreft een Post-Financing Assessment, waarin wordt beoordeeld hoe de Surinaamse economie zich na afloop van het IMF-programma heeft ontwikkeld. Ook bevat het rapport beleidsaanbevelingen.

Het eerste rapport richtte zich volgens Eckhorst vooral op de staatsfinanciën en de versterking van overheidsfinanciële instituten. Daarbij werden al diverse aanbevelingen gedaan. Het tweede rapport heeft meer betrekking op het vasthouden aan het stabilisatiepad van de economie.

“Zoals eerder gesteld, is het pad van stabilisatie nog fragiel en kan er altijd iets gebeuren waardoor we weer uit het

spoor raken”, stelde Eckhorst.

Volgens de econoom zal het IMF de overheid steeds voorhouden dat zij haar uitgaven moet beperken, om te voorkomen dat zij financieel opnieuw uit de pas gaat lopen. Daarnaast moet Suriname volgens hem tijdig de juiste structuren opzetten voor het beheer van toekomstige olie- en gasinkomsten.

Zonder een degelijk institutioneel kader wordt het volgens Eckhorst moeilijk om deze middelen op een verantwoorde en duurzame manier te beheren. Sterke structuren zijn noodzakelijk om de overheidsfinanciën goed te kunnen beheersen.

Naast het terugdringen van de staatsuitgaven adviseert het IMF volgens Eckhorst dat de overheid nu al werkt aan het vergroten van de inkomsten van het land.

| suriname herald | Door: Redactie