
Defensie levert 11 nieuwe pelotonscommandanten af
| waterkant | Door: Redactie
Met het succesvol afronden van de cursus tot pelotonscommandant zijn 11 militairen op woensdag 4 juni bevorderd tot de rang van tweede luitenant. De cursus tot pelotonscommandant is een gespecialiseerde opleiding die gericht is op het ontwikkelen van leidinggevende vaardigheden en kennis bij onderofficieren met de rang van sergeant-majoor of sergeant der eerste klasse.
De bevelhebber van het Nationaal Leger in Suriname, brigadegeneraal Werner Kioe A Sen, benadrukte dat de nieuwe officieren en hun troepen hard in het veld nodig zijn en niet in een aircokamer. Middels een stille boodschap liet hij hen weten heel binnenkort in het veld bij
“Jullie zijn klaar om datgene te doen waar leiders voor bestemd zijn en dat is dienen, beslissen en leiden. Ik ben heel blij dat we dit hebben kunnen doen. Maar zoals jullie hebben gezien, is het dat wij in de praktijk ervaren mensen nodig hebben. Er zijn trajecten uitgezet om het personeel op een hoger niveau te brengen en dit is één van de trajecten die wij met succes hebben kunnen afronden.
De omstandigheden kunnen altijd veranderen. Je bent daar in het veld om te beoordelen, beslissingen te nemen en leiding te geven. Ik kijk uit
Deze opleiding heeft vier maanden geduurd en werd afgesloten met een certificaatuitreiking en een bevordering naar de rang van tweede luitenant.
| waterkant | Door: Redactie