
Cubaanse ambassadeur op beleefdsheidsbezoek bij minister Currie voor vertrek naar Cuba
| cds | Door: Redactie
Minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, Dirk Currie, heeft op woensdag 25 maart 2026 de nieuwbakken Surinaamse ambasasadeur in Cuba, Genia Lank-Corinde, ontvangen. Tijdens dit onderhoud zijn kansen voor samenwerking op het gebied van onderwijs en cultuur besproken.
Tijdens het gesprek werd er stilgestaan bij de situatie van de Surinaamse studenten in Cuba die, eerder deze week hebben aangegeven terug te willen komen naar Suriname ten gevolge van de de energiecrisis, gebrek aan basisvoorzieningen en aanhoudende stroomuitval, wat hun veiligheid en studievoortgang direct bedreigt.
De minister is van mening dat de studenten ondersteund moeten worden, want daar is de overheid voor
Corinde wenst zo gauw ze is aangetreden een effectieve samenwerking op het gebied van onderwijs, gezondheidszorg,landbouw en cultuur tussen beide landen te faciliteren. Currie ziet graag dat cultureel erfgoed ook op de
De minister wenst de ambassadeur veel succes in het vervullen van haar taken. Corinde vertrekt officieel op 5 April naar haar standplaats in Havana, Cuba.
| cds | Door: Redactie






























