
Criminaliteitsgolf noopt autoriteiten tot spoedoverleg
| cds | Door: Redactie
De leiding van het ministerie van Justitie en Politie heeft een spoedoverleg gehad met het Managementteam van het Korps Politie Suriname (KPS) én afdelingshoofden die belast zijn met de criminaliteitsaanpak. De aanleiding hiertoe zijn de berovingen die zich de afgelopen dagen hebben voorgedaan en die een schokgolf door de samenleving hebben doen gaan. Het overleg heeft op zaterdag 7 juni plaatsgevonden op het ministerie van Justitie en Politie.
Volgens justitieminister Kenneth Amoksi is er van gedachten gewisseld over de criminaliteitsaanpak en wat beter gedaan kan worden op dit vlak. Zo zijn onder meer de politiesurveillance, preventieve maatregelen, aanscherpen van de
Verder zijn er ook maatregelen die nog niet geïmplementeerd waren, besproken. De autoriteiten hechten ook veel belang aan de samenwerking vanuit de gemeenschap voor het aanpakken van de criminaliteit. Minister Amoksi legt er de nadruk op dat het onderzoeken en oplossen van zaken niet zozeer datgene is wat de samenleving bezighoudt, maar dat men meer baat heeft aan de preventieve aanpak.
De wisselwerking tussen de
Minister Amoksi complimenteert de politie en spreekt de hoopt uit dat er meer resultaten worden geboekt. Hij geeft de samenleving de geruststelling dat de politie betrokken blijft en dat er vanuit het ministerie van Justitie en Politie alles wordt ingezet opdat de veiligheidsdiensten hun werk kunnen doen. “De gemeenschap mag de zekerheid hebben dat de politie alert is en dat zij de gemeenschap ook betrekt. Maar zij verwacht ook dat de gemeenschap helpt met het doorgeven van informatie en zelf ook alert blijft.”
| cds | Door: Redactie