De dood van Chan Santokhi kwam voor velen als een schok. Niet alleen voor zijn familie en partij, maar voor een hele samenleving die hem kende – of dacht te kennen. Want hoe bereid je je voor op een plotselinge dood? Hoe plaats je het moment
waarop iemand die gisteren nog sprak, liep en plannen maakte, er vandaag ineens niet meer is?
Het leven is betrekkelijk. We weten het, we zeggen het, maar we leven er zelden
naar. Tot de dood zich aandient – plotseling, onverbiddelijk, zonder aankondiging. Dan pas dringt de waarheid echt door bij velen: niemand is uitgezonderd. Niet de machtige, niet de geliefde, niet de bekritiseerde. Het is nooit fijn als iemand doodgaat, zeker niet voor de nabestaanden. Hun verlies is rauw, persoonlijk en
onherstelbaar – los van hoe de buitenwereld naar die persoon keek.
Santokhi was een man van betekenis, of je van hem hield of niet. Hij droeg verantwoordelijkheid, maakte keuzes en liet
sporen na in het land dat hij diende. Met 45.894 stemmen kreeg hij het vertrouwen van velen. Voor sommigen was hij een leider om te koesteren, voor anderen een bron van teleurstelling of kritiek. Dat is de realiteit van leiderschap: de meningen zijn vaak verdeeld.
sans-serif; font-size:18px" /> Maar de dood kent geen politieke kleur. Op het moment dat het leven van een mens stopt, vallen titels weg. President, partijleider, assembleelid - het wordt stil. Wat overblijft is de mens die niet meer is.
De stem die zwijgt. De aanwezigheid die verandert in herinnering. En juist daar wordt iets zichtbaar dat wij vaak vergeten: dat wij, ondanks al onze verschillen, kwetsbaar, breekbaar en tijdelijk zijn.
style="background-color:#ffffff">Toch zien we zelfs in de dood hoe moeilijk het is om die eenvoud te omarmen. Waar velen stilstaan, rouwen en reflecteren, kiezen anderen voor harde woorden, voor afrekening, voor kilte. Alsof de dood niet al genoeg zegt. Alsof wij niet zelf ooit aan diezelfde grens zullen staan.
border-color:#c6c6c6">Misschien is dat wel de grootste les van dit moment. Het gaat niet om wie Santokhi was als politicus, noch om wat hij goed of fout deed. Zijn plotselinge heengaan herinnert ons eraan hoe kwetsbaar het leven is - dat het kostbaar is, maar niet in
onze handen ligt.
We lopen, plannen, discussiëren, strijden – alsof morgen vanzelfsprekend is. Maar de waarheid is dat niemand weet wanneer er op zijn deur wordt geklopt. En als dat moment komt, wat blijft er dan over?
border-color:#c6c6c6; font-family:Roboto, sans-serif; font-size:18px" />Niet de functies. Niet de titels. Niet de stemmen.
border-color:#c6c6c6; font-family:Roboto, sans-serif; font-size:18px" />Maar de sporen die we hebben achtergelaten in mensen. De manier waarop we hebben geleefd. De ruimte die we hebben
gemaakt voor anderen.
Misschien is dat de uitnodiging die in deze stilte besloten ligt: Om zachter te worden.
border-style:solid; border-color:#c6c6c6; font-family:Roboto, sans-serif; font-size:18px" />Bewuster te leven. Minder te haten. Meer te begrijpen.
border-style:solid; border-color:#c6c6c6; font-family:Roboto, sans-serif; font-size:18px" />Want uiteindelijk zijn we allemaal reizigers, op weg naar hetzelfde einde - alleen weten we niet wanneer onze halte komt. Het leven is fragiel.
sans-serif">En misschien… is dat precies waarom het zo kostbaar is.
Volgens VHP-parlementariër Cedric van Samson kan de openbare hoorzitting van oud-BiZa-minister Bronto Somohardjo getypeerd worden als een toneel. Volgens de politicus heeft hij een goede toneelspeler in zijn familie, waardoor hij drama en toneel snel kan herkennen.“En wat ik vrijdag heb gezien, had echt veel van een toneel. Goed voorbereide vragen die gesteld werden aan een goed voorbereid pers
Bron: Samenvating van 2 artikelen uit Ves InzichtNegen maanden na de verkiezingen bevindt Suriname zich in een diepere schuldenval. Uit gegevens van het Bureau voor de Staatsschuld, geactualiseerd door de Vereniging van Economisten in Suriname (VES), blijkt dat de totale staatsschuld per eind maart 2026 is gestegen naar USD 4,8 miljard (SRD 180,7 miljard). Dit is een verontrustende toename van rui
Finabank N.V. heeft tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders de resultaten over het boekjaar 2025 gepresenteerd. Ondanks een uitdagende macro-economische omgeving realiseerde de bank sterke financiële en operationele prestaties, gedreven door groei in de kredietportefeuille, verdere digitalisering en een consistente focus op klantgerichtheid en risicobeheersing.De kredietportefeuille va
Energiearchitect TechnipFMC en oliemultinational TotalEnergies en hebben in Maleisië met succes cruciale tests afgerond voor het onderzeese productiesysteem van het GranMorgu-olieproject. TechnipFMC is door TotalEnergies ingehuurd voor het complete ontwerp, de bouw en de installatie van alle infrastructuur op de oceaanbodem van Blok 58. Het gaat hierbij om complexe installaties zoals pijpleidinge