• zaterdag 02 May 2026
  • Het laatste nieuws uit Suriname
Coalitiespanning loopt op: Brunswijk eist naleving afspraken

Coalitiespanning loopt op: Brunswijk eist naleving afspraken

| suriname herald | Door: Redactie

Coalitiepartner en ABOP-voorzitter Ronnie Brunswijk zegt niet tevreden te zijn met de gang van zaken binnen het regeerteam. Volgens hem worden veel gemaakte afspraken niet nagekomen. “Vele afspraken worden niet nagekomen,” aldus de politicus.

De ABOP-topman benadrukt dat hij er geen groot probleem van wil maken, maar stelt dat

toezeggingen voor hem “heilig” zijn. In gesprek met TBN Prime Alert geeft Brunswijk aan dat er onderling afspraken worden gemaakt, maar dat deze voor zijn partij niet worden nagekomen, terwijl dat bij andere partijen wel gebeurt.

Hij zegt meerdere gevallen te hebben meegemaakt waarbij personen buiten de regels om

zijn benoemd. Ondanks zijn kritiek zegt de ABOP-voorzitter vooralsnog de ingezette koers te blijven volgen. Hij geeft aan een jaar te willen afwachten en de situatie op 16 juli te zullen evalueren. “Ik ben nog niet zover om de stekker eruit te trekken,” zegt hij.

De verstandhouding met president Jennifer

Simons omschrijft hij als goed. Brunswijk wilde geen concrete voorbeelden geven van afspraken die niet zijn nagekomen, maar stelt dat de politieke top hiervan op de hoogte is.

Hij nuanceert dat hij geen druk wil uitoefenen op de coalitie, maar benadrukt dat afspraken nagekomen moeten worden. “Het belangrijkste is dat

het land er beter van wordt,” aldus Brunswijk.

Met betrekking tot de stijgende prijzen in winkels merkt hij op dat de regering hier serieus naar moet kijken en beleid moet voeren om deze ontwikkeling aan te pakken.

| suriname herald | Door: Redactie