
BTW van 15% naar 11,5%
| sun.sr | Door: Redactie
De Bruto Toegevoegde Waarde (BTW) die Suriname per 1 januari 2023 zal invoeren, wordt geen 15% meer. Het wordt een percentage minder dan 15% dat geheven zal worden. Dat heeft minister Armand Achaibersing van Financiën en Planning zojuist bevestigt in De Nationale Assemblee (DNA). Na aandringen vanuit het parlement om exact aan te geven wat het nieuw voorstel is, zei de minister; 11,5%.
Hij interrumpeerde tijdens het betoog van Asiskumar Gajadien, voorzitter van de commissie van rapporteurs (CvR) van de Wet BTW. Gajadien stelde voor gezien de huidige situatie de mogelijkheden te bekijken om een percentage minder dan 15% vast te stellen voor de BTW. Volgens Achaibersing zal de regering na de hearings met de stakeholders en het parlement, overgaan tot een percentage minder dan 15%. Dat zal gebeuren in samenhang met de vrijstellingsregeling en regeling voor het nultarief. Hij kon niet exact aangeven hoeveel het wordt.
BEP-fractieleider Ronny Asabina wilde meteen van
De VHP-fractieleider Gajadien vroeg hierna om een korte schorsing om overleg te plegen met de fractieleiders. Ook Gajadien zei het fijn te vinden als er een richtpercentage gegeven zou worden. Hierna kwam minister Achaibersing concreet met het percentage van 11,5% waarvan de regering uitgaat.
De BTW zal als vervanging dienen van de huidige Omzetbelasting (OB). De OB is momenteel gesteld op 12%.
Abonneer op ons youtube kanaal.
Bedankt voor het kijken en abonneren.
'Suriname Nieuws Centrale'
| sun.sr | Door: Redactie



































