
Braganza wacht op groen licht voor grootschalige teelt maïs en soja
| starnieuws | Door: Redactie
Braganza Marketing Group wacht nog op goedkeuring van de overheid voordat kan worden begonnen met de grootschalige teelt van maïs en soja. Het landbouwproject is volgens directielid Lionel Blokland vooral bedoeld om de binnenlandse productie van veevoer te verhogen en de afhankelijkheid van import te verminderen.
Intussen zoekt het bedrijf samenwerking met de Kwintigemeenschap van Witagron, waar met ingeschakelde landbouwdeskundigen (Mennonieten) twee waterputten zijn geboord.
Blokland zegt in een interview met Starnieuws te Witagron dat de voorbereidingen voor het landbouwproject doorgaan, maar dat met de daadwerkelijke teelt wordt gewacht totdat de vereiste toestemmingen van de overheid binnen zijn. “De autoriteiten zijn daar, de wetgeving is daar en we gaan de wet volgen”, benadrukt hij.
Volgens Blokland gaat het om grootschalige landbouw, waarbij het verhogen van de binnenlandse productie centraal staat. Hij zegt dat er bedrijven zijn die belangstelling hebben voor de productie en daarmee hun kostprijzen zouden kunnen verlagen.
Voor het project is volgens hem eerder
Waterputten in Witagron
Braganza probeert tegelijkertijd te laten zien hoe het landbouwproject volgens het bedrijf kan samengaan met ondersteuning van omliggende gemeenschappen. In Witagron zijn twee putten voor bronwater geboord. Volgens Blokland beschikten inwoners daar al ongeveer tien jaar niet over een dergelijke watervoorziening aan huis.
Voor de werkzaamheden heeft Braganza volgens hem de expertise ingeschakeld van de Mennonieten die bij het landbouwproject betrokken zijn. Blokland benadrukt dat het volgens hem niet de bedoeling is dat zij als een afgesloten gemeenschap gaan leven. Hij spreekt van samenwerking met de lokale bevolking en noemt het waterproject daar een voorbeeld van.
In Witagron is
Blokland zegt verder dat wanneer het landbouwproject daadwerkelijk van start gaat, inwoners van de gemeenschap als eersten mogelijkheden moeten krijgen bij werkzaamheden die uit het project voortvloeien. Hij noemt onder meer transport en plantwerkzaamheden. Daarover moet volgens hem een overeenkomst met de gemeenschap worden gesloten.
De komst van Mennonieten voor grootschalige landbouw heeft de afgelopen periode tot maatschappelijke discussie geleid. Blokland zegt zich bewust te zijn van de controverse, maar benadrukt dat Braganza pas verder wil gaan wanneer de overheid de benodigde goedkeuringen heeft verleend.
“We wachten dus op goedkeuringen van de overheid om verder te gaan”, zegt
| starnieuws | Door: Redactie


































