
Bakker: Rusland remt vernieuwing en groei binnen NPS
| suriname herald | Door: Redactie
NPS’er Wim Bakker houdt partijvoorzitter en vicepresident Gregory Rusland indirect verantwoordelijk voor de stagnatie binnen de Nationale Partij Suriname (NPS). Volgens Bakker heeft de partijleiding te weinig aangesloten bij moderne ontwikkelingen, waardoor vernieuwing binnen de organisatie is uitgebleven.
Bakker uitte zijn kritiek in gesprek met Sun Web TV. Hij zegt zich niet te kunnen voorstellen dat belangrijke besluiten binnen de NPS door een beperkte groep van elf personen worden genomen. Het gaat om vertegenwoordigers van de districtsafdelingen, die later tijdens het congres hun stem uitbrengen.
“Je kan dat niet meer hebben in deze tijd”, stelt Bakker. Volgens hem heeft Rusland nooit daadwerkelijk vernieuwing binnen de partij ingezet. Daardoor zou de NPS volgens de kritische partijgenoot onvoldoende vooruitgang boeken.
Bakker vindt dat politieke partijen zich moeten aanpassen aan de huidige tijd, waarin leden meer inspraak verwachten en kennis niet langer door een kleine groep kan worden beheerst. Hij stelt dat het
“In grote organisaties hebben alle leden stemrecht”, zegt Bakker. Volgens hem kan het niet zo zijn dat een handjevol personen de belangrijkste beslissingen binnen een partij neemt.
De NPS’er noemt ook de periode na de militaire coup als een belangrijke oorzaak van de stagnatie binnen de partij. Volgens hem konden burgers in die jaren hun mening niet vrij uiten, mocht er zeven jaar lang niet worden vergaderd en werden mensen opgepakt. “Dat is het begin van de stagnatie binnen de organisatie geweest”, aldus Bakker.
| suriname herald | Door: Redactie


































