
Anthony Nesty won 37 jaar geleden goud voor Suriname op Olympische Spelen
| waterkant | Door: Redactie
Anthony Nesty won vandaag, precies 37 jaar geleden, goud voor Suriname op de Olympische Spelen van 1988 in Seoel (Zuid-Korea). Daarmee schreef hij geschiedenis als de eerste zwarte mannelijke zwemmer die een Olympische gouden medaille behaalde.
Nesty, die een imposante carrière kent, werd op 25 november 1967 te Port of Spain (Trinidad) geboren.
Na zijn olympisch debuut in 1984 besloten hij en zijn toenmalige coach Kenneth
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
In Florida zette
Nesty (56) is momenteel hoofdcoach van het mannen- en vrouwenzwemmen van Florida. In september 2024 ontving hij wederom de prestigieuze George Haines Coach of the Year 2024 award van de American Swimming
De ASCA George Haines Coach of the Year award wordt jaarlijks toegekend aan de coach wiens effectiviteit het meest heeft bijgedragen aan de Amerikaanse zwemuitmuntendheid op het wereldtoneel.
Nesty was vorig jaar een van de vijf finalisten, samen met Bob Bowman, Todd DeSorbo, Dave Durden en Greg Meehan, die allen een
Surinames Golden Boy leidde het Amerikaanse Olympische zwemteam voor mannen naar een indrukwekkende medaillescore tijdens de recente Spelen, met drie gouden, vier zilveren en drie bronzen medailles.
Caeleb Dressel, een andere ster onder Nesty’s leiding, voegde drie Olympische medailles
De Surinaamse zwemlegende werd in april dit jaar door toenmalige president Chandrikapersad Santokhi onderscheiden als Groot Officier
| waterkant | Door: Redactie


































