• zondag 24 August 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname
default

Al-Ahli verslaat Al-Nassr in finale Saudi Super Cup, Ronaldo wacht nog steeds op eerste trofee

| waterkant | Door: Redactie

Cristiano Ronaldo heeft vandaag in de finale van de Saudi Super Cup in Hongkong zijn honderdste doelpunt voor Al-Nassr gemaakt, maar zag zijn team uiteindelijk na strafschoppen verliezen van Al-Ahli – waardoor de Portugees nog steeds wacht op zijn eerste prijs bij de club. Het is al de derde finale die Ronaldo met Al-Nassr verliest.

Ronaldo zette Al-Nassr in de 40e minuut vanaf de stip op voorsprong en schreef daarmee geschiedenis: hij is de eerste speler in de profvoetbalgeschiedenis die honderd doelpunten maakte voor vier verschillende clubs — Real Madrid, Manchester United, Juventus én Al-Nassr.

De finale eindigde na de reguliere speeltijd

in een 2-2 gelijkspel. Franck Kessié bracht Al-Ahli vlak voor rust op gelijke hoogte.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

In de tweede helft herstelde Marcelo Brozović de voorsprong voor Al-Nassr. In de slotfase maakte Roger Ibáñez met een rake kopbal uit een corner alsnog gelijk.

Om de winnaar te bepalen moesten strafschoppen worden genomen. Al-Ahli bleek daarin trefzeker: alle vijf pogingen gingen raak. Al-Nassr miste eenmaal, waardoor de beker naar de tegenstander ging. Ronaldo benutte zijn strafschop, maar dat bleek niet voldoende voor de winst.

| waterkant | Door: Redactie