
Abdoelgafoer sluit opvolging Simons als NDP-voorzitter niet uit
| suriname herald | Door: Redactie
NDP-topper Faizal Abdoelgafoer sluit niet uit dat hij in de toekomst voorzitter wordt van de Nationale Democratische Partij (NDP). Hij is bereid de partij in welke functie dan ook te dienen, maar benadrukt dat er voldoende draagvlak moet zijn en dat de partijstructuren uiteindelijk bepalen wie de leiding krijgt. Voorlopig blijft hij achter de huidige partijvoorzitter staan.
In een interview met LIM FM reageerde Abdoelgafoer op berichten waarin hij wordt genoemd als mogelijke opvolger van de huidige NDP-voorzitter, president Jennifer Simons. Hij maakte duidelijk dat politieke ambities belangrijk zijn, maar dat een voorzitterschap niet alleen afhangt van persoonlijke bereidheid. Volgens hem moeten de partijstructuren zich uiteindelijk uitspreken over wie de NDP gaat leiden.
Abdoelgafoer vindt uitvoering regeringsplannen te traag Naast zijn mogelijke politieke toekomst sprak Abdoelgafoer over de koers van de NDP en de ontevredenheid die zowel binnen de partij als in de samenleving bestaat. Volgens hem verloopt de uitvoering
Vooral infrastructurele projecten, woningbouw en de aanpak van sociale problemen in het binnenland verdienen volgens hem meer aandacht. Hij vindt dat deze zaken sneller moeten worden aangepakt en vraagt zich af of de vertragingen mogelijk verband houden met een gebrek aan capaciteit binnen de overheid.
Tegelijkertijd erkent Abdoelgafoer dat de regering onder leiding van president Simons probeert de economie op koers te houden. Hij noemt de stabiliteit van de wisselkoers en verbeteringen voor leerkrachten als positieve ontwikkelingen. Volgens hem zijn echter verdere stappen nodig om de problemen waarmee de samenleving kampt aan te pakken.
NDP moet niet proberen Bouterse te vervangen Abdoelgafoer vindt dat de NDP zich na het overlijden van voormalig partijleider Desi Bouterse in een overgangsfase bevindt. Volgens hem moet de partij niet proberen Bouterse als persoon te vervangen, maar vasthouden aan de idealen waarvoor hij stond.
De partij voert daarom gesprekken met
Voorbereiding op inkomsten uit olie en gas Voor de toekomst pleit Abdoelgafoer voor economische stabiliteit, verbetering van het onderwijs en versterking van de overheidsinstituten. Volgens hem moeten de overheidsinstellingen tijdig worden voorbereid op de toekomstige inkomsten uit olie en gas.
Suriname moet ervoor zorgen dat deze middelen verantwoord kunnen worden beheerd en daadwerkelijk bijdragen aan de ontwikkeling van het land. Hoewel Abdoelgafoer een toekomstig voorzitterschap niet uitsluit, benadrukt hij dat zijn bereidheid om de NDP te dienen niet afhankelijk is van een specifieke functie. De uiteindelijke beslissing over het partijleiderschap ligt volgens hem bij de partijstructuren.
| suriname herald | Door: Redactie




































