
160 economen wereldwijd voorspellen Frankrijk als favoriet voor wereldtitel
| abc-Suriname | Door: Redactie
Een onderzoek van Reuters onder ruim 160 economen wereldwijd wijst Frankrijk aan als de belangrijkste kanshebber voor de wereldtitel. De peiling werd gedurende een maand uitgevoerd en richtte zich op de verwachtingen van economen over de uitkomst van het toernooi.
Volgens de resultaten verwacht 35% van de ondervraagden dat Frankrijk uiteindelijk met de titel aan de haal gaat. Spanje volgt op de tweede plaats met 31%, terwijl Argentinië als derde favoriet uit de bus komt.
Econoom en sportliefhebber Jim Bousaid zegt dat het merendeel van de deelnemers uit economen uit Europa en de Verenigde Staten bestond, waardoor de steekproef niet volledig representatief is voor de rest van de wereld.
Uit het onderzoek blijkt verder dat ongeveer 70% van de voorspellingen gebaseerd was op intuïtie, terwijl circa 20% gebruikmaakte van economische of statistische modellen. De onderzoekers merkten op dat het voorspellen van de uiteindelijke winnaar bijzonder lastig bleek.
Volgens Bousaid spelen mogelijk ook de
Opvallend is dat er relatief weinig vertrouwen bestaat in traditionele voetballanden als Duitsland, Engeland en Brazilië. Vooral Brazilië zou volgens de voorspellingen kunnen tegenvallen.
Tegelijkertijd worden landen als Japan, Noorwegen, Mexico en Marokko genoemd als mogelijke verrassingen van het toernooi. Volgens de ondervraagde economen zouden deze landen beter kunnen presteren dan vooraf wordt verwacht.
| abc-Suriname | Door: Redactie




































