• woensdag 30 July 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

VIER SURINAAMSE GENEESKUNDESTUDENTEN RONDEN OPLEIDING AF IN CUBA

| united news | Door: Redactie

Fotocompilatie: De geneeskundestudenten Avinash Hanoeman, Raysherie Mohadin, Chanice Rowlins en Surilva Warsosemito ontvingen hun artsendiploma aan respectievelijk de Universidad de Ciencias Médicas de La Habana, Santiago de Cuba en Villa Clara.

In juli 2025 hebben vier Surinaamse studenten met succes hun medische opleiding afgerond aan drie gerenommeerde universiteiten in Cuba.

Avinash Hanoeman, Raysherie Mohadin, Chanice Rowlins en Surilva Warsosemito ontvingen hun artsendiploma’s aan respectievelijk de Universidad de Ciencias Médicas de La Habana, Santiago en Villa Clara.

Na zeven intensieve studiejaren, grotendeels doorgebracht in Cuba’s hoofdstad en provinciale medische centra, mogen deze jonge professionals zich nu officieel arts noemen. De feestelijke diploma-uitreikingen, bijgewoond door

studenten uit verschillende landen, vormden het sluitstuk van hun academische traject. De Surinaamse ambassadeur in Cuba, Wendy Paulus-Aminta, en de eerste ambassade-secretaris woonden de ceremonie bij om hun landgenoten persoonlijk te feliciteren en hun trots en vertrouwen in de toekomstige artsen uit te spreken.

De vier afgestudeerden gaven in hun dankwoorden aan vastbesloten te zijn hun opgedane kennis en ervaring in dienst te stellen van hun geboorteland.

Ze willen terugkeren naar Suriname om daar bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van de gezondheidszorg, die kampt met een tekort aan medisch personeel.

Het behalen van deze diploma’s is niet alleen een persoonlijke mijlpaal,

maar ook een weerspiegeling van de langdurige samenwerking tussen Suriname en Cuba op het gebied van medische opleiding. Deze diplomatieke en educatieve band maakt het mogelijk dat Surinaamse studenten toegang krijgen tot hoogstaand medisch onderwijs in Cuba.

Later dit jaar zullen nog eens vijftien Surinaamse studenten hun medische studie in Cuba voltooien. Ook zij worden verwacht zich in te zetten voor de verbetering van de zorg in Suriname. De Cubaanse opleiding tot arts blijft daarmee een belangrijk kanaal voor de versterking van de Surinaamse gezondheidssector.

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie