
Suriname doet mee aan Internationale Natuurkunde Olympiade in Parijs
| waterkant | Door: Redactie
Een team van vijf talentvolle Surinaamse VWO-leerlingen zal Suriname vertegenwoordigen tijdens de 56ste editie van de Internationale Natuurkunde Olympiade (IPhO), die van 17 tot en met 25 juli 2025 plaatsvindt in Parijs, Frankrijk.
De IPhO is een van ’s werelds meest vooraanstaande wetenschappelijke wedstrijden voor middelbare scholieren en brengt deelnemers uit
Het Surinaamse team bestaat uit:
De vijf leerlingen plaatsten zich voor het internationale toernooi na uitstekende prestaties tijdens de Nationale Natuurkunde Olympiade 2025, georganiseerd door het Comité Natuurkunde Olympiade Suriname (CNOS).
Aan deze competitie namen meer dan 130 VWO-leerlingen uit het hele land
Volgens CNOS-voorzitter Viren Ajodhia is deelname aan de IPhO niet alleen een grote intellectuele uitdaging, maar ook een unieke kans voor persoonlijke groei. “De leerlingen doen niet alleen kennis op
Suriname heeft in het verleden al successen geboekt op de Olympiade: in 2014 werd een bronzen medaille behaald en in andere jaren ontvingen deelnemers eervolle vermeldingen.
Deelname aan dit prestigieuze evenement wordt mede mogelijk
| waterkant | Door: Redactie




































