
PVV’ER | CARIBISCHE EILANDEN ONTZIEN BIJ VLIEGBELASTING
| united news | Door: Redactie
Bron: Curaçao.nu
Kamerlid Van Haasen (Partij voor de Vrijheid) heeft tijdens een debat over de economische ontwikkeling van het Caribisch deel van het Koninkrijk der Nederlanden een motie ingediend om de voorgenomen verhoging van de vliegtaks per 2027 niet toe te passen op vluchten van en naar het Caribisch deel van het Koninkrijk.
De drie autonome landen (Aruba, Curaçao en Sint-Maarten) en de drie bijzondere gemeenten (Bonaire, Saba en Sint-Eustatius) zijn in sterke mate afhankelijk van toerisme. Dit geldt niet alleen voor de werkgelegenheid en het midden- en kleinbedrijf op de eilanden zelf, maar ook voor de inkomsten van de lokale overheden.
Maar het gaat volgens het PVV-Kamerlid niet alleen om economie. “Duurdere vliegtickets raken ook gewone burgers die hun familie willen bezoeken, studenten die tussen de delen van het Koninkrijk reizen voor hun opleiding, of patiënten die voor specialistische zorg naar Nederland moeten. Voor deze mensen zijn vluchten geen luxe, maar noodzaak. Een extra belasting maakt reizen voor hen nóg minder bereikbaar en vergroot zo de sociale afstand binnen ons
Frankrijk heeft vluchten naar zijn overzeese gebiedsdelen al vrijgesteld van de ecotaks en kwalificeert deze als ‘binnenlandse vluchten’. Nederland zou dit voorbeeld volgens Van Haasen moeten volgen.
De Nederlandse minister van Economische Zaken, Dirk Beljaarts, erkende eerder dat de vliegtaks voor zorgen zorgt bij Curaçao en de andere Caribische landen binnen het Koninkrijk.
Het Nederlandse kabinet is voornemens om per 2027 de vliegbelasting voor langeafstandsvluchten aanzienlijk te verhogen. Deze maatregel zou de belangrijkste economische pijler van de eilanden schaden, met mogelijk vergaande economische gevolgen.
TRAVEL
| united news | Door: Redactie