• zaterdag 25 October 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

President Simons en Venezolaanse ambassadeur bespreken versterking bilaterale samenwerking

| cds | Door: Redactie

De ambassadeur van de Bolivariaanse Republiek Venezuela, Ayerim Flores Rivas, heeft haar opwachting gemaakt bij president Jennifer Simons. Dit gebeurde op vrijdag 24 oktober 2025 op het Kabinet van de President. Het betrof een kennismakingsbezoek, waarbij het staatshoofd en de diplomaat de hechte banden tussen beide landen bevestigd hebben. Daarbij is gesproken over het verder versterken van de samenwerking op verschillende gebieden, waaronder landbouw, visserij, olie en gas, en cultuur.

Bij het onderhoud was ook minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) aanwezig. Hij benadrukte dat de relatie tussen Suriname en Venezuela al jarenlang sterk en

vriendschappelijk is. “We hebben gesproken over verschillende onderwerpen, in het bijzonder de landbouwproductie en visserij. Er zijn al Venezolaanse vissersbedrijven actief in Suriname die hier vis verwerken en exporteren. Ook is gesproken over samenwerking in de olie- en gassector, waarin Venezuela veel expertise heeft”, merkte de bewindsman op.

Minister Bouva gaf verder aan dat Suriname zich, samen met buurlanden inzet om Zuid-Amerika te behouden als een vredeszone. “Onze regio is vrij van oorlog tussen landen. Wij blijven pleiten voor dialoog en samenwerking, zodat dit zo blijft. Suriname zal zich blijven positioneren als voorvechter van vrede, stabiliteit en wederzijds respect”, aldus de

regeringsfunctionaris.

Volgens ambassadeur Flores Rivas was het bezoek bedoeld om president Simons officieel te ontmoeten en om de bilaterale samenwerking verder te verdiepen. “We hebben een uitstekende relatie die al meer dan vijftig jaar bestaat. Vandaag hebben we niet alleen gesproken over samenwerking op het gebied van landbouw, visserij en gezondheidszorg, maar ook over nieuwe mogelijkheden nu Suriname de olie- en gassector verder ontwikkelt”, liet de diplomaat weten.

| cds | Door: Redactie