• woensdag 23 July 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

PRESIDENT PLEIT VOOR WETTELIJKE REGELING MACHTSOVERDRACHT

| united news | Door: Redactie

Foto: President Jennifer Geerlings-Simons met stafchef van het Kabinet van de President, Sergio Akiemboto.

President Jennifer Geerlings-Simons wil dat er zo spoedig mogelijk een wettelijke regeling komt die de machtsoverdracht tussen vertrekkende en aantredende regeringen op gestructureerde wijze vastlegt.

Volgens het staatshoofd ontbreekt het momenteel aan een duidelijke juridische basis, wat bij elke regeringswisseling leidt tot verwarring, onvolledige informatieoverdracht en onzekerheid over verantwoordelijkheden.

De manier waarop nu de macht wordt overgedragen, is niet in lijn met de staatsrechtelijke beginselen. Zij noemt de invoering van een wettelijk kader daarom een dringende noodzaak.

De president meent dat het niet voldoende is om slechts op basis van

goede wil en praktische afspraken te werken bij het overdragen van dossiers en verantwoordelijkheden.

Hoewel de recente overdracht tussen de regering-Santokhi en haar kabinet overwegend ordentelijk verliep, wijst Geerlings-Simons erop dat dit vooral te danken is aan vrijwillige samenwerking. ” We hebben goed met de aantredende regering gewerkt en enkele sessies gehad. Financiën met name en de ministers die hebben ook wat overdrachtsmomenten gehad. Dat is een goed begin”, legt zij uit.

Het huidige proces is te ad hoc en onvoorbereid, wat problematisch is in de eerste dagen van een nieuwe bestuursperiode. De president wil daarom werk maken van de totstandkoming van

een wet die dit proces formaliseert en verplicht stelt, om te voorkomen dat een nieuwe regering niet zomaar in het diepe wordt gegooid. “Want je neemt nu toch wel heel snel en vrij onvoorbereid een nieuwe regering over, een nieuwe situatie. Dat zou in de eerste dagen van de regering dus aan de orde zijn.”

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie