• zaterdag 26 July 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

MACRONS DAGVAARDEN CANDACE OWENS OVER TRANSGENDER CLAIMS: OWENS REAGEERT

| united news | Door: Redactie

De Amerikaanse commentator Candace Owens wordt geconfronteerd met een smaadzaak, aangespannen door de Franse president Emmanuel Macron en zijn echtgenote Brigitte Macron. De rechtszaak volgt op herhaalde beweringen van Owens dat de Franse First Lady transgender zou zijn. De aanklacht is deze week ingediend bij een Amerikaanse rechtbank en richt zich op diverse beschuldigingen die Owens publiekelijk heeft geuit.

De juridische stap van het echtpaar Macron is ingegeven door wat zij noemen “valse en lasterlijke beweringen”. In de aanklacht wordt specifiek melding gemaakt van Owens’ claims dat Brigitte Macron als man geboren zou zijn, dat het presidentiële paar bloedverwanten zijn, en

dat Emmanuel Macron het resultaat is van een CIA mind-control programma. Volgens de indiening dienden deze beschuldigingen “om haar onafhankelijke platform te promoten, bekendheid te verwerven en geld te verdienen,” en zouden ze neerkomen op “meedogenloos pesten op wereldschaal.”

Candace Owens heeft in een video op haar YouTube-kanaal, met 4,5 miljoen abonnees, een directe boodschap aan Brigitte Macron geuit:

“Je bent geboren als man en je zult sterven als man.” Ze stelde verder “volledig bereid te zijn deze strijd aan te gaan namens de hele wereld” en kondigde aan de Franse First Lady in de rechtbank te zullen ontmoeten.

De Macrons hebben

een omvangrijke aanklacht van 219 pagina’s ingediend in de Amerikaanse staat Delaware, waarin 22 aanklachten wegens smaad tegen Owens worden geformuleerd. Dit document bevat 99 pagina’s aan feitelijke beweringen en bewijsmateriaal, waaronder kinderfoto’s van Brigitte Macron, haar geboorteakten en documentatie over haar drie kinderen uit haar eerste huwelijk. Volgens het document heeft Owens het leven van het echtpaar “voedsel voor winstgedreven leugens” gemaakt. Tom Clare, de hoofdraadsman van Macron, verklaarde tegenover CNN dat het aanklagen van de podcaster “het laatste redmiddel” was, nadat alle verzoeken om haar activiteiten te staken genegeerd waren.

Owens heeft mevrouw Macron herhaaldelijk aangevallen op sociale media. Zo plaatste ze in 2024 een video getiteld “Is France’s First Lady a Man?” en eerder dit jaar deelde ze een onderzoek genaamd “Becoming Brigitte.”

De geruchten over Brigitte Macron’s geslacht gaan terug tot 2021, toen Amandine Roy en Natacha Rey een vier uur durende video publiceerden met vergelijkbare beweringen. Opmerkelijk is dat het Hof van Beroep in Parijs in juli van dit jaar de boetes vernietigde die de journalisten in 2022 waren opgelegd na een eerdere rechtszaak van mevrouw Macron. Het hof oordeelde destijds dat de vrouwen “te goeder trouw” handelden en dat hun beweringen een uiting van overtuiging waren. Deze eerdere uitspraak kan relevant zijn voor de verdediging van Candace Owens in de Amerikaanse rechtszaak.

Bronnen: RTnews / NewYorkPost

WERELDNIEUWS

| united news | Door: Redactie