• zaterdag 19 July 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

LEERKRACHTEN LEREN DEALEN MET PORNOKIJKENDE SCHOLIEREN

| united news | Door: Redactie

Foto: directeur Algemeen Vormend Onderwijs (AVO), Helima Poese.

Het toenemende seksueel grensoverschrijdend gedrag onder basisscholieren is aangemerkt als een urgent maatschappelijk probleem.

In reactie hierop is een intensieve training gestart voor leerkrachten, gericht op het herkennen van en adequaat handelen bij seksueel ongepast gedrag en grooming binnen het onderwijs.

De training is opgezet vanuit de directie Algemeen Vormend Onderwijs (AVO) en richt zich op het vergroten van de bewustwording en handelingsbekwaamheid van leerkrachten.

Volgens AVO-directeur Helima Poese komen er inmiddels meldingen binnen van leerlingen uit leerjaar 3, kinderen van zeven tot acht jaar oud, die zich nu al bezighouden met seksuele handelingen of het

delen en bekijken van pornografisch materiaal.

Aan de training nemen 127 leerkrachten van diverse scholen deel. De eerste groep wordt eind juli gecertificeerd. Het programma biedt leerkrachten handvatten om signalen van grooming te herkennen, een proces waarbij kinderen online of offline worden gemanipuleerd met het oog op seksueel misbruik, en om hier pedagogisch en communicatief verantwoord op te reageren.

De training is ontwikkeld in het licht van toenemende digitale invloeden, waaronder de laagdrempelige toegang tot expliciete online content via mobiele apparaten. MinOWC wijst daarnaast op het belang van ouderlijk toezicht als cruciale factor in de preventie van seksueel ongewenst gedrag bij kinderen.

UNITEDNEWS

 

| united news | Door: Redactie