
Jogi aan DNA-voorzitter Adhin: “Hoe hebt u de heer Hoefdraad bereikt?”
| chronostimes | Door: Redactie
Gister is in De Nationale Assemblee (DNA) een besluit genomen over de vordering van het Openbaar Ministerie tegen drie gewezen ministers. Met meerderheid van stemmen zijn de gewezen ministers Riad Nurmohamed, Bronto Somohardjo en Gillmore Hoefdraad in staat van beschuldiging gesteld.
De commissie van rapporteurs, belast met het horen van de politieke ambtsdragers, presenteerde haar bevindingen. Ook commissielid Mahinder Jogi voerde het woord en richtte zich daarbij tot DNA-voorzitter Ashwin Adhin, die eerder had aangegeven dat hij de drie gewezen ministers in kennis heeft gesteld over de vorderingen. In dat kader stelde Jogi de vraag hoe Adhin in staat was geweest om Hoefdraad te bereiken om de vordering mee te delen.
“Hoe hebt u de heer Hoefdraad bereikt”, vroeg Jogi.
Adhin reageerde daarbij met de opmerking: “U weet… er zijn raadsmannen”.
Daarna werd door enkele leden een punt van orde gemaakt. Lid Ebu Jones stelde dat het ongebruikelijk en procedureel onjuist was dat een parlementariër de voorzitter rechtstreeks in de discussie betrok. Hij verzocht dat dergelijke vragen niet in strijd met het Reglement van Orde aan de voorzitter worden gesteld.
Lid Jennifer Vreedzaam gaf aan dat het lid niet op de stoel van de voorzitter moet gaan zitten en dat de procedure bewaakt moet worden.
De gewezen minister Hoefdraad is niet de eerste keer in deze procedure betrokken. Hij werd eerder al in staat van beschuldiging gesteld en veroordeeld, maar zijn verblijfplaats is al jaren niet bekend en hij is niet verschenen bij zijn hoorzittingen.
Redactie Chronos| chronostimes | Door: Redactie




































