
Dodelijk politieoptreden Pikin Saron leidt niet tot straf voor agenten
| suriname herald | Door: Redactie
In de strafzaak over het dodelijke politieoptreden tijdens de onlusten in Pikin Saron op 2 mei 2023 zijn vier politieagenten vrijgesproken. Drie andere agenten werden, ondanks een bewezenverklaring van dood door schuld in de zaak van Ivanildo Dijksteel, ontslagen van alle rechtsvervolging.
De strafzaak draaide om het overlijden van Martinus Wolfjager en Ivanildo Dijksteel tijdens het politieoptreden in Pikin Saron. De rechter moest beoordelen of zeven politieagenten disproportioneel geweld hadden gebruikt in een situatie waarin dodelijke schoten vielen.
Het Openbaar Ministerie had tegen de verdachten een voorwaardelijke gevangenisstraf van twaalf maanden geëist, met een proeftijd van drie jaar.
Vier agenten zijn volledig vrijgesproken van alle ten laste gelegde feiten die verband hielden met het overlijden van Wolfjager. In het dossier rond Dijksteel stelde de rechter vast dat drie agenten betrokken waren bij zijn dood door schuld.
Toch werd aan deze drie agenten geen straf opgelegd. Rechter Cynthia Klein oordeelde dat
Hoewel de dood door schuld juridisch bewezen werd geacht, zijn de betrokken agenten ontslagen van alle rechtsvervolging. Dat betekent dat het feit volgens de rechter is vastgesteld, maar onder de gegeven omstandigheden niet strafbaar is.
Tijdens de behandeling werd onder meer verwezen naar forensisch onderzoek. Daaruit bleek dat niet kon worden vastgesteld dat de slachtoffers op de vlucht waren op het moment dat de schietincidenten plaatsvonden.
Ook kwam naar voren dat Wolfjager en Dijksteel mogelijk hadden kunnen overleven wanneer medische hulp sneller was verleend. Beide mannen overleden uiteindelijk aan hevig bloedverlies.
De rechter stelde vast dat sprake was van een wederzijds gewelddadige situatie, waarbij over en weer werd geschoten. Het politiegeweld werd daarom juridisch beoordeeld als passend binnen de grenzen
| suriname herald | Door: Redactie



































