
Derde helft WK 2026: Marokko verslaat Canada overtuigend en is eerste kwartfinalist
| starnieuws | Door: Redactie
In een spannende achtste finale in Houston nam Marokko een beslissende voorsprong met een sterke tweede helft en versloeg Canada met 3-0. De Afrikaanse kampioenen lieten hun kwaliteit spreken op het juiste moment, terwijl Canada, ondanks moed en strijdlust, niet wist te profiteren van hun kansen en uiteindelijk moest capituleren. Marokko is de eerste kwartfinalist en krijgt de winnaar van het duel Frankrijk - Paraguay als tegenstander in de kwartfinale.
De wedstrijd begon met een verrassend felle start van Canada,
Marokko oogde in de eerste helft traag en onwennig, met weinig schoten en moeite om een ritme te vinden. Canada hield het spel compact en creëerde enkele kansen, maar wist niet te scoren. De wedstrijd was bovendien fel en fysiek, met maar liefst zes gele kaarten in de eerste helft, een zeldzaamheid in WK-knockoutwedstrijden.
Na de rust veranderde het spelbeeld drastisch. Marokko kwam scherper uit de kleedkamer en nam het initiatief. In de 50e minuut opende Azzedine Ounahi de score met een prachtige vrije trap, een meesterlijke combinatie met Achraf Hakimi. Dit doelpunt gaf Marokko het vertrouwen om door te drukken.
Canada bleef vechten en probeerde
In de blessuretijd van de wedstrijd brak Soufiane Rahimi definitief de wedstrijd open met een fraaie afronding van een strak uitgespeelde aanval. Marokko toonde daarmee hun klasse en zette zich als eerste ploeg dit WK bij de laatste acht.
Ondanks de 0-3 nederlaag gaf Canada nooit op. Ze bleven vechten tot het einde, maar konden de kwaliteit en efficiëntie van Marokko niet evenaren. Hun WK-avontuur eindigt hier, maar ze kunnen trots zijn op hun moedige optreden en het bereiken van de knock-outfase.
Marokko daarentegen mag zich voorbereiden op een zware kwartfinale tegen Frankrijk of Paraguay, met vertrouwen na deze overtuigende overwinning.
| starnieuws | Door: Redactie




































