• woensdag 03 September 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

CURAÇAO BOEKT OVERSCHOT VAN 173 MILJOEN, MAAR CFT WAARSCHUWT VOOR RISICO’S

| united news | Door: Redactie

Foto: Ministerie van Financiën van Curaçao. | Bron: Curaçao.nu

Curaçao sluit het eerste halfjaar van 2025 af met een overschot van 173 miljoen gulden op de gewone dienst.

Dat blijkt uit de tweede uitvoeringsrapportage, waarop het College financieel toezicht (Cft) zijn oordeel heeft gegeven. Daarmee voldoet het land voorlopig aan de begrotingsnorm uit de Rijkswet financieel toezicht.

Maar het Cft waarschuwt dat dit overschot eind 2025 lager kan uitvallen. De inkomsten uit kansspelvergunningen blijven achter en de uitgaven aan subsidies en overdrachten zijn hoger dan gepland. Het college dringt erop aan dat de regering snel een prognose voor het hele jaar opstelt en

zo nodig de begroting aanpast.

Uit de rapportage blijkt verder dat Curaçao in 2024 een overschot van 69 miljoen gulden op de gewone dienst realiseerde, maar een tekort van 98 miljoen op de kapitaaldienst.

Dat tekort ontstond doordat investeringen uit eigen middelen zijn betaald, zonder dat die als inkomsten werden geboekt.

Het Cft maakt zich zorgen over de uitvoering van de Roadmap voor beter financieel beheer. Alle deelprojecten lopen vertraging op en geplande vergaderingen zijn geannuleerd. Ook de investeringsagenda blijft achter: van de 204 miljoen gulden die dit jaar is begroot, gaf Curaçao halverwege slechts vijf miljoen uit.

Daarnaast wijst het Cft op de

aflopende obligatielening van 140 miljoen gulden bij Nederland. Over de aflossing en herfinanciering onderhandelt het land nog. De totale schuld van Curaçao daalde wel iets, tot 4,1 miljard gulden, wat neerkomt op 61 procent van het bruto binnenlands product.

REGIO

 

| united news | Door: Redactie