• zondag 02 November 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

Commissie tevreden met massale participatie Srefidensi wandel- en trimloop

| cds | Door: Redactie

De massaal opgekomen participanten aan de Srefidensi 5 km wandel- en trimloop, hebben op zaterdag 1 november op het Onafhankelijkheidsplein de aftrap gegeven voor de activiteitenreeks ter viering van 50 jaar Staatskundige Onafhankelijkheid van de Republiek Suriname. De organiserende Commissie 50 jaar Staatkundige Onafhankelijkheid is tevreden met het verloop. Hesdy Pigot, coördinator van de activiteit, uitte zijn tevredenheid over de opkomst en de organisatie. Ruim 5000 mensen waren aanwezig voor deelname.

“Ik denk dat we als team tevreden mogen zijn. Het is ons startsein, de eerste activiteit. We gaan op naar 50 jaar onafhankelijkheid op 25 november en ik roep

alle Surinamers op om alle activiteiten mee te maken”, sprak Pigot in een interview met de Communicatie Dienst Suriname. Hij wees op het belang van eenheid en gezondheid. “Lopen is gezond. Lopen moeten we dagelijks doen zodat we een gezond volk kunnen hebben”, aldus de coördinator.

De boodschap van Pigot in het kader van 50 jaar Srefidensi was een oproep tot nationale verbondenheid. “De boodschap die ik heb aan de Surinaamse samenleving: we zijn 50 jaar en laten we als Surinamers optrekken. We zijn één volk, we zijn Surinamers. En laten we als Surinamers na deze 50 jaar in alle oprechtheid

en eenheid samen gaan om dit land verder op te bouwen.”

Vicepresident Rusland geeft startseinVicepresident Gregory Rusland gaf het startsein voor de loop. Hij verontschuldigde president Jennifer Simons, die vanwege dringende verplichtingen niet aanwezig kon zijn. De regeringsfunctionaris trok in zijn toespraak een lijn tussen sport en nationale ontwikkeling. “Wanneer we praten over sport, dan praten we over doorzettingsvermogen. We praten over saamhorigheid, we praten over eenheid. Dat zijn allemaal ingrediënten die duidelijk belangrijk zijn voor de ontwikkeling van uw kinderen. En laten we leren uit wat we hebben meegemaakt de afgelopen 50 jaar.”

De vp riep de Surinaamse gemeenschap op om de krachten te bundelen voor de toekomst, ongeacht afkomst of status. Vp Rusland sloot af met een krachtige boodschap van eenheid. “We hebben mooie kansen en een mooie toekomst voor ons. Maar we gaan dat alleen kunnen realiseren wanneer wij de handen in elkaar slaan. Alle bevolkingsgroepen, welke etniciteit u ook bent, godsdienst, rijk of arm. Wanneer wij de handen in elkaar slaan, zullen we veel meer bereiken”, aldus de vp.

De wandel- en trimloop, waaraan snellopers en wandelaars hebben deelgenomen, werd afgesloten met het uitreiken van een certificaat van deelname aan alle participanten, terwijl DJ Jemaya het geheel luister bijzette.

| cds | Door: Redactie