• maandag 14 July 2025
  • Het laatste nieuws uit Suriname

ARBEIDSCONFLICT CENTRALE BANK DUURT VOORT

| united news | Door: Redactie

Werknemers van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) hebben uit onvrede over het uitblijven van voortgang in cao-onderhandelingen en de invoering van een nieuw functiehuis de afgelopen week een prikactie gehouden.

De actie is georganiseerd door de personeelsbond, die stelt dat de directie zich onvoldoende houdt aan gemaakte afspraken en zonder inspraak wijzigingen doorvoert in het beloningsbeleid. Aanleiding voor de prikactie is het verlopen van een ultimatum op 4 juli, zonder dat er inhoudelijke reactie kwam van de directie op eerder ingediende voorstellen.

Tijdens verschillende onderhandelingsrondes heeft de bond voorstellen gedaan met betrekking tot zowel de primaire als secundaire arbeidsvoorwaarden. De

directie heeft tot op heden niet gereageerd, ondanks eerdere toezeggingen. Naast de stagnerende cao-onderhandelingen richt de kritiek van de bond zich op de voorgenomen invoering van een nieuw functiehuis. Dit systeem is bedoeld om functies binnen de organisatie op gestructureerde wijze te beschrijven, in te schalen en te beoordelen. Volgens de bond ontbreekt echter het noodzakelijke draagvlak onder het personeel, omdat de implementatie plaatsvindt zonder voldoende consultatie van medewerkers en zonder betrokkenheid van de vakorganisatie. De personeelsbond wijst erop dat het functiehuis een breed gedragen proces vereist, waarin inspraak en transparantie centraal staan.

De huidige, eenzijdige aanpak van het management

wordt dan ook als onaanvaardbaar beschouwd.

De directie van de CBvS heeft vooralsnog geen publieke reactie gegeven op de prikactie of de eisen van de bond. Indien er op korte termijn geen beweging komt in het proces, sluit de bond verdere acties niet uit.

UNITEDNEWS

| united news | Door: Redactie